RK73H1JTTD1474F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD1474F
Description
RES 1.47M OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
500μm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thick Film
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±1%
Series :
RK73H
Resistance :
1.47MOhms
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
800μm
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RK73H1JTTD1474F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1474F
RK73H Series, Thick Film, 1.47MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C