RK73H1JTTD13R3F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD13R3F
Description
RES 13.3 OHM 1% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
500μm
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Military Standard :
Not
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Thick Film
Length :
1.6mm
Width :
800μm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Published :
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
800μm
Resistance :
13.3Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
RK73H
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
RK73H1JTTD13R3F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD13R3F
RK73H Series, Thick Film, 13.3Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C