RK73H1JTTD11R3F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73H1JTTD11R3F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 11.3 OHM 1% 1/8W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Series :
RK73H
Depth :
800μm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Width :
800μm
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
11.3Ohms
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Composition :
Thick Film
Tolerance :
±1%
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
500μm
Datasheets
RK73H1JTTD11R3F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD11R3F
RK73H Series, Thick Film, 11.3Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C