RK73H1JTTD1153F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD1153F
Description
RES 115K OHM 1% 1/10W 0603
Thick Film
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Height :
500μm
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
800μm
Series :
RK73H
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
8 Weeks
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
800μm
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
115kOhms
Datasheets
RK73H1JTTD1153F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1153F
RK73H Series, Thick Film, 115kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C