RK73H1ETTP9094F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP9094F
Description
RES 9.09M OHM 1% 1/10W 0402
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
e3
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
9.09MOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
WRAPAROUND
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RK73H1ETTP9094F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP9094F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 9.09MOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C