RK73H1ETTP5760F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP5760F
Description
RES 576 OHM 1% 1/10W 0402
Power Rating :
63mW
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Height :
400μm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thick Film
Length :
1mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Width :
500μm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
500μm
Resistance :
576Ohms
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
RK73H
Datasheets
RK73H1ETTP5760F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP5760F
RK73H Series, Thick Film, 576Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C