RK73H1ETTP51R1D
Mfr.Part #
RK73H1ETTP51R1D
Description
RES 51.1 OHM 0.5% 1/10W 0402
2
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
RECTANGULAR
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C