RK73H1ETTP5100F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP5100F
Description
RES 510 OHM 1% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Width :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Depth :
500μm
Length :
1mm
Composition :
Thick Film
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Published :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Resistance :
510Ohms
Datasheets
RK73H1ETTP5100F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP5100F
RK73H Series, Thick Film, 510Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C