RK73H1ETTP4753F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP4753F
Description
RES 475K OHM 1% 1/10W 0402
Resistance :
475kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thick Film
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
400μm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
500μm
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
500μm
Series :
RK73H
Lead Free :
Lead Free
0402 (1005 Metric)
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Length :
1mm
Datasheets
RK73H1ETTP4753F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP4753F
RK73H Series, Thick Film, 475kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C