RK73H1ETTP4422F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP4422F
Description
RES 44.2K OHM 1% 1/10W 0402
Stock
2
In Stock :
2
Resistance :
44.2kOhms
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Number of Terminations :
Series :
RK73H
Supplier Device Package :
0402
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
0402
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Width :
500μm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
AEC-Q200
Height :
400μm
Datasheets
RK73H1ETTP4422F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP4422F
RK73H Series, Thick Film, 44.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C