RK73H1ETTP3571D
Mfr.Part #
RK73H1ETTP3571D
Description
RES 3.57K OHM 0.5% 1/10W 0402
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
3.57kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thick Film
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Construction :
RECTANGULAR
8 Weeks
Datasheets
RK73H1ETTP3571D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP3571D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 3.57kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C