RK73H1ETTP34R8F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP34R8F
Description
RES 34.8 OHM 1% 1/10W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
WRAPAROUND
Depth :
500μm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
400μm
RK73H
Power Rating :
63mW
Resistance :
34.8Ohm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0402 (1005 Metric)
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%