RK73H1ETTP34R0D
Mfr.Part #
RK73H1ETTP34R0D
Description
RES 34 OHM 0.5% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
34Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RK73H
Surface Mount :
yes
Datasheets
RK73H1ETTP34R0D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP34R0D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 34Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C