RK73H1ETTP3093D
Mfr.Part #
RK73H1ETTP3093D
Description
RES 309K OHM 0.5% 1/10W 0402
Resistance :
309kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thick Film
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm