RK73H1ETTP2702F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP2702F
Description
RES 27K OHM 1% 1/10W 0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
27kOhms
Datasheets
RK73H1ETTP2702F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP2702F
RK73H Series, Thick Film, 27kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C