RK73H1ETTP2213F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP2213F
Description
RES 221K OHM 1% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Depth :
500μm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
500μm
Height :
400μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
221kOhms
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Thick Film
Length :
1mm
Published :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
RK73H1ETTP2213F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP2213F
RK73H Series, Thick Film, 221kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C