RK73H1ETTP2212D
Mfr.Part #
RK73H1ETTP2212D
Description
RES 22.1K OHM 0.5% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
22.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RK73H
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thick Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
2
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RK73H1ETTP2212D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP2212D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 22.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C