RK73H1ETTP2004F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP2004F
Description
RES 2M OHM 1% 1/10W 0402
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
2
Power Rating :
63mW
Depth :
500μm
Resistance :
2mOhms
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thick Film
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
400μm
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Width :
500μm
Lead Free :
Lead Free
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RK73H1ETTP2004F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP2004F
RK73H Series, Thick Film, 2MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C