RK73H1ETTP13R3D
Mfr.Part #
RK73H1ETTP13R3D
Description
RES 13.3 OHM 0.5% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
13.3Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Series :
RK73H
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Datasheets
RK73H1ETTP13R3D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP13R3D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 13.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C