RK73H1ETTP1212F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP1212F
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
500μm
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Height :
400μm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Length :
1mm
Military Standard :
Not
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Width :
500μm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
12.1kOhms
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RK73H1ETTP1212F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP1212F
RK73H Series, Thick Film, 12.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C