RK73H1ETTP1130D
Mfr.Part #
RK73H1ETTP1130D
Description
RES 113 OHM 0.5% 1/10W 0402
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Series :
RK73H
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W