RK73H1ETTP1070F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP1070F
Description
RES 107 OHM 1% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
107Ohm
Height :
400μm
Power Rating :
63mW
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
RK73H
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm