RK73G2BTTD3321D
Mfr.Part #
RK73G2BTTD3321D
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RESISTOR THICK FILM 1206
Resistance :
3.32 kOhms
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Features :
Automotive AEC-Q200
Base Product Number :
RK73G2B
Product Status :
Active
Datasheets
RK73G2BTTD3321D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G2BTTD3321D
RK73G Series, Thick Film, 3.32 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C