RK73G2ATTD11R5F
Mfr.Part #
RK73G2ATTD11R5F
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
THICKFILM RESISTOR 0805
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Resistance :
11.5 Ohms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
Base Product Number :
RK73G2A
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Features :
Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±1%
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Failure Rate :
Composition :
Thick Film
Package :
Datasheets
RK73G2ATTD11R5F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G2ATTD11R5F
RK73G Series, Thick Film, 11.5 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±1%, -55°C ~ 155°C