RK73G1JTTD95R3F
Mfr.Part #
RK73G1JTTD95R3F
Description
RES 95.3 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Additional Feature :
High Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Resistance :
95.3Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±1%