RK73G1JTTD7321F
Mfr.Part #
RK73G1JTTD7321F
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
High Precision
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
7.32kOhm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
8 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RK73G1JTTD7321F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD7321F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 7.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C