RK73G1JTTD6493C
Mfr.Part #
RK73G1JTTD6493C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 649K OHM 0.25% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
649kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RK73G1JTTD6493C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD6493C
RK73G Series, Thick Film, 649kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C