RK73G1JTTD4991C
Mfr.Part #
RK73G1JTTD4991C
Description
RES 4.99K OHM 0.25% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
4.99kOhm
Datasheets
RK73G1JTTD4991C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD4991C
RK73G Series, Thick Film, 4.99kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C