RK73G1JTTD4321C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73G1JTTD4321C
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.32K OHM 0.25% 1/10W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thick Film
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RK73G
Resistance :
4.32kOhm
Datasheets
RK73G1JTTD4321C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD4321C
RK73G Series, Thick Film, 4.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C