RK73G1JTTD3833F
Mfr.Part #
RK73G1JTTD3833F
Description
RES 383K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
383kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
High Precision
AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thick Film
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Surface Mount :
yes
Datasheets
RK73G1JTTD3833F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD3833F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 383kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C