RK73G1JTTD34R8F
Mfr.Part #
RK73G1JTTD34R8F
Description
RES 34.8 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
High Precision
Resistance :
34.8Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73G1JTTD34R8F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD34R8F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 34.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C