RK73G1JTTD3483C
Mfr.Part #
RK73G1JTTD3483C
Description
RES 348K OHM 0.25% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
348kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RK73G1JTTD3483C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD3483C
RK73G Series, Thick Film, 348kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C