RK73G1JTTD3303F
Mfr.Part #
RK73G1JTTD3303F
Description
RES 330K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
High Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
330kOhm
0603 (1608 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Composition :
Thick Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Datasheets
RK73G1JTTD3303F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD3303F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 330kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C