RK73G1JTTD3302C
Mfr.Part #
RK73G1JTTD3302C
Description
RES 33K OHM 0.25% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
33kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RK73G1JTTD3302C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD3302C
RK73G Series, Thick Film, 33kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C