RK73G1JTTD2800F
Mfr.Part #
RK73G1JTTD2800F
Description
RES 280 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
High Precision
Resistance :
280Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
2
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Thick Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm