RK73G1JTTD2401C
Mfr.Part #
RK73G1JTTD2401C
Description
RES 2.4K OHM 0.25% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
2.4kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RK73G1JTTD2401C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD2401C
RK73G Series, Thick Film, 2.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C