RK73G1JTTD1622C
Mfr.Part #
RK73G1JTTD1622C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 16.2K OHM 0.25% 1/10W 0603
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
16.2kOhm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RK73G1JTTD1622C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD1622C
RK73G Series, Thick Film, 16.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C