RK73G1JTTD1242C
Mfr.Part #
RK73G1JTTD1242C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 12.4K OHM 0.25% 1/10W 0603
Resistance :
12.4kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RK73G1JTTD1242C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD1242C
RK73G Series, Thick Film, 12.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C