RK73G1JTTD1102F
Mfr.Part #
RK73G1JTTD1102F
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 11K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
11kOhm