RK73G1ETTP6983C
Mfr.Part #
RK73G1ETTP6983C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 698K OHM 0.25% 1/10W 0402
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
698kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
RK73G1ETTP6983C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP6983C
RK73G Series, Thick Film, 698kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C