RK73G1ETTP6982C
Mfr.Part #
RK73G1ETTP6982C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 69.8K OHM 0.25% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
69.8kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RK73G1ETTP6982C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP6982C
RK73G Series, Thick Film, 69.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C