RK73G1ETTP4870C
Mfr.Part #
RK73G1ETTP4870C
Description
RES 487 OHM 0.25% 1/10W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
487Ohm
Datasheets
RK73G1ETTP4870C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP4870C
RK73G Series, Thick Film, 487Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C