RK73G1ETTP38R3F
Mfr.Part #
RK73G1ETTP38R3F
Description
RES 38.3 OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
38.3Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73G1ETTP38R3F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP38R3F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 38.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C