RK73G1ETTP32R4F
Mfr.Part #
RK73G1ETTP32R4F
Description
RES 32.4 OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
32.4Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C