RK73G1ETTP30R1D
Mfr.Part #
RK73G1ETTP30R1D
Description
RES 30.1 OHM 0.5% 1/10W 0402
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
30.1Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RK73G1ETTP30R1D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP30R1D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 30.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C