RK73G1ETTP3011F
Mfr.Part #
RK73G1ETTP3011F
Description
RES 3.01K OHM 1% 1/10W 0402
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.01kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
50V
Datasheets
RK73G1ETTP3011F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP3011F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 3.01kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C