RK73G1ETTP2741F
Mfr.Part #
RK73G1ETTP2741F
Description
RES 2.74K OHM 1% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
2.74kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73G1ETTP2741F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP2741F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 2.74kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C