RK73G1ETTP2701F
Mfr.Part #
RK73G1ETTP2701F
Description
RES 2.7K OHM 1% 1/10W 0402
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
2.7kohm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73G1ETTP2701F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP2701F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 2.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C