RK73G1ETTP24R3D
Mfr.Part #
RK73G1ETTP24R3D
Description
RES 24.3 OHM 0.5% 1/10W 0402
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
24.3Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RK73G
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RK73G1ETTP24R3D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP24R3D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 24.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C