RK73G1ETTP2492C
Mfr.Part #
RK73G1ETTP2492C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 24.9K OHM 0.25% 1/10W 0402
Resistance :
24.9kohm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Datasheets
RK73G1ETTP2492C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP2492C
RK73G Series, Thick Film, 24.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C